please wait, site is loading

-

15 вересня увійде в історію як блискуча перемога українських військ у битві за Андріівку, - Бутусов

Читать на русском

15 вересня увійде в історію як блискуча перемога українських військ у битві за Андріівку, — Бутусов

15 вересня увійде в історію як блискуча перемога українських військ у битві за Андріівку, — Бутусов

15 вересня увійде в історію як блискуча перемога українських військ і розгром росіян у битві за село Андріівка під Бахмутом, яка розпочалась у травні цього року.

Про це на власній сторінці у "Фейсбуці" пише журналіст Юрій Бутусов.

Підтверджені втрати росіян тільки за останній місяць, які згодом будуть продемонстровані — командир 85-і мотострілецькоі бригади, начальник розвідки 72-і мотострілецькоі бригади, три командира батальонів 72-і бригади, сотні солдат та офіцерів. Ворог чинив шалений спротив — ціла російська бригада обороняла одне село з двох вулиць та півсотні будинків, кожного дня росіяни з Андріівки виносили 200-х та 300-х, присилали поповнення, направляли штурмові групи для контратак. Фланги 72-і бригади прикривали 85-та та 57-ма мотострілецькі та 31-ша десантно-штурмові бригади. У складі російського угруповання в районі Андріівки діяли окремі підрозіди — кадирівська гвардія «Ахмат», 10-та бригада спецназ ЗС РФ, окремий розвідувальний батальйон ВДВ «Еспаньола», озброєний великою кількістю FPV дронів. Росіян підтримували значні сили авіаціі.

Але 3-тя штурмова бригада ЗСУ під командуванням полковника Андрія Білецького продемонструвала перевагу над росіянами в боєздатності, організації, управлінні. Це стало перемогою саме якості над кількістю. Перемога була б неможлива без ефективних дій приданих 3-й штурмовій підрозділів — частин 92-і механізованої бригади, прикордонників, стрілецького батальону, кількох підрозділів ударних дронів, артилерийськоі підтримки сусідніх бригад та артилерії ОТУ.

Ось так досягається прорив та знищення вузлів ешелонованоі оборони ЗС РФ — треба уважно вивчити принципи організації та застосування військ 3-й штурмовоі бригади у битві за Андріівку.

У цих боях загинуло, на жаль, багато справжніх героів і патріотів України. Ворог був потужний та не поступався ні у кількості військ, ні у кількості боєприпасів. Але втрати росіян в рази вище. Чому? 3-тя штурмова не проводила "м‘ясні штурми", а навпаки, створювала перевагу у маневрі вогнем, постійно покращувала ситуаційну обізнаність, ретельно будувала взаємодію та злагодженість, перегравала противника в тактиці та швидкості ухвалення рішень. Головним принципом було уникнути значних жертв особового складу та зберігати високий темп втрат противника.

Вітаю з цим справжнім успіхом воїнів, які взяли участь у жорстоких боях за Андріівку — уся ваша важка праця дала результат.

Вічна слава усім героям, хто наближав цю перемогу ціною свого життя.